© COPYRIGHT 2015

by Ahmet TURKOGLU

TURKO NEREDE ?


Merhabalar,

02 Eylül 2015 04:00’da Muratlı/Tekirdağ/TÜRKİYE’den başladım DÜNYA TURUNA..

2 yılda.. 5 Kıta.. 50 ülke hedefliyorum…

Büyük yolculukta; 3243 gün 23 saat 15 dakika 37 saniye  geride kaldı…

 

/letsgoturko

 /letsgoturko

Bir aksilik yok ise, haritada işaretli yerdeyim 🙂

   

  İletişime geçmek için;


  Yorumlar (12)

  1. Fewzi

   Nokta ve virgüle kadar okudum yazdığın herseyi. Takipdeyim seni. Yazdıkların ve yazacakları sadece lafda konuşup duran biz iki arkadaşın fitilini ateşlidi. Para kazanmak ile ilgili yazılarını bekliyoruz.

   Cevapla
   • Ahmet Turkoglu

    Para kazanma yolları çok.. Tabi bunlar genelde günü geçirmek amaçlı.. Fazlası için oturup zaman ayırmak gerekiyor.. Çalışmak ile Gezmek arasında ince seçimi yolda yapmak gerekiyor.. Şimdilik 1 kuruş bile kazanmadım..

    Cevapla
  2. özgür

   merhabalar, dünya turunuzu yakından takip ediyorum. umarım sorunsuzca devam eder çook güzel maceralar yaşarsınız. şuan los angeles’ta yaşıyorum, buraya geldiğinizde eğer haber verirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. iyi gezmeler.

   Cevapla
  3. Mehmet

   Merhaba haberlerdd gördüm okudum tebrik ediyorum bravo. Özellikle Tibette Türklerin izinden gitmeniz beni çok mutlu etti. Umarım her şey gönlünüzce olur

   Cevapla
  4. Nurgül

   Merhaba, bloğunu yeni keşfettim, henüz hepsini inceleyemedim ama emeğine sağlık. Güneydoğu Asya’da birkaç ülke görme fırsatım oldu fakat, oralardan geçmenin daha kolay olduğunu düşündüğüm, en çok istediğim Bhutan’a henüz gidemedim. Meşakatli ve maliyetli vize işlemleri sebebiyle ayarlayamadım kendimi. Rotanda var mı? Vize için aynı prosedür mü gerekiyor? Teşekkür ederim.

   Cevapla
   • Ahmet Turkoglu

    Bhutan’a gidemedim.. Tur paketi gerektiği için turistik ve pahalı bir yer.. Zaten Tibet için 1 haftaya 1000$ harcayınca, bütçe şaştı.. Bhutan başka bahara..

    Cevapla
  5. Cansu

   Merhaba, cesaretin için tebrikler. Çok radikal ve başarılı bir karar. Yazilarini severek okudum. Bende surekli isteyip ve dusunup maliyetleri gözümde buyuttugum icin karar veremeyenlerdenim. Benim merak ettigim ortalama ne kadarla yola çıktın sonrasında para kazanirken sıkıntı yasamadin mi.? Yardımcı olursan çok sevinirim belki bir gezgin daha kazandirmis olursun 🙂 bol sanslar güzel keyifli gezmeler.. Teşekkürler sevgiler

   Cevapla
   • Ahmet Turkoglu

    Teşekkürler.. Uzun süreli bir dünya turu yapacak isen herşey dahil günlük 30$’dan hesap yapsan iyi edersin.. Yolda para kazanmak için henüz hiçbir girişimim olmadı.. Ama kazanmak mümkün.. Fazla harcamamam da mümkün.. Herşey mümkün.. Sen yeterki karar ver ve başla..

    Cevapla
  6. erkan

   Sakın durma. Durursan söverim. Bizim yerimize de gez. En azından buna cesareti olan birilerinin var olduğunu bilmek güzel.

   Cevapla
  7. Hakan

   Uzun zamandır takipteyim, dünyayı keşfetmeye karar vererek çok ‘mantıklı’ bir karar aldığını düşünüyorum. Benim için de ilham kaynağı oluyor paylaşımların. Yolun açık olsun, kal sağlıcakla : )

   Cevapla